Oficjalny portal: Zespół Placówek Oświatowych

Projekt "Misja Przyroda - Zielone Szkoły w Parkach Narodowych"


Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj
W dniach od 18.05. do 22.05.2015r. uczniowie klasy IV i klasy V naszej szkoły wraz z uczniami ze szkoły w Kalinowicach byli uczestnikami Zielonej Szkoły w Babiogórskim Parku Narodowym, sponsorowanej w całości przez Fundację Rozwoju Wsi Polskiej.
„Misja Przyroda – Zielone Szkoły w Parkach Narodowych” to cykl zajęć przyrodniczych, którego celem jest budowanie świadomości i poczucia odpowiedzialności za środowisko przyrodnicze własnego regionu i kraju oraz akceptacji dla terenów chronionych. W ramach tych zajęć uczniowie wcielili się w rolę odkrywców i badaczy, poznając przy tym walory przyrodnicze i krajobrazowe Babiogórskiego Parku Narodowego.
Realizacja projektu odbywała się w trzech etapach:
I etap został zrealizowany w szkole przed wyjazdem do Parku. Na tym etapie uczniowie opracowali poster zawierający podstawowe informacje o Babiogórskim Paku Narodowym. Przygotowali rysunkową wersję logo Parku oraz jego ustny opis. Ponadto utworzyli Kodeks korespondenta, obejmujący zasady, które będą ich obowiązywały w czasie pobytu i pracy na Zielonej Szkole w Babiogórskim Parku Narodowym. Uczniowie uczestniczyli również w quizie on-line na platformie edukacyjnej.
II etap obejmował zajęcia edukacyjne prowadzone przez edukatorów zatrudnionych na terenie parku narodowego. Zajęcia miały formę ćwiczeń i zabaw terenowych w oparciu o przygotowany przez Fundację program.
III etap zakładał realizację 10 godzin pozalekcyjnych, bezpośrednio po powrocie z parku. Zajęcia te odbywały się na terenie szkoły. Ponadto uczniowie wzięli udział w ponownym badaniu umiejętności. Ogólnie w projekcie brało udział 36 uczniów (po 18 z każdej szkoły). Zakwaterowani byliśmy w pensjonacie HARNAŚ w Zawoi. Opiekę nad uczniami sprawowali: pani Małgorzata Olesiak, pani Anna Stasińska, pan Jarosław Kałuski.
 
Autor: koordynator projektu - pani Maria Sklebic.


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Agnieszka Sobczyk (2021-03-14 21:38:53)
Informację zmodyfikował(a): Renata Druszcz (2021-03-27 18:19:18)
Liczba odwiedzin: 235
Do góryBanery dolne

Galeria zdjęć

Stopka

Zamknij