Oficjalny portal: Zespół Placówek Oświatowych

Bezpieczne Wakacje


Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj
Celem ogólnopolskiej akcji Bezpieczne Wakacje jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych. Zostanie on osiągnięty poprzez promowanie bezpiecznych zachowań we współpracy z instytucjami realizującymi funkcje publiczne oraz za pomocą Internetu i innych mediów. Akcja adresowana jest do dzieci, młodzieży i dorosłych oraz instytucji publicznych takich jak gminy, szkoły, przedszkola, ośrodki i centra kultury, sportu i rekreacji, biblioteki, ośrodki pomocy społecznej i inne.

Celem lekcji jest przygotowanie dzieci do bezpiecznego spędzania letniego wypoczynku oraz ukształtowanie właściwych nawyków związanych z bezpieczeństwem. Zadaniem osoby prowadzącej zajęcia jest zapoznanie uczniów z modelami bezpiecznych zachowań, sposobami szybkiego reagowania na zagrożenia, utrwalanie prospołecznych postaw wśród uczniów i wzbudzenie u dzieci zaufania do przedstawicieli służb bezpieczeństwa – Policji, Straży Pożarnej i Pogotowia ratunkowego. Zajęcia przeprowadzone w oparciu o gotowy scenariusz zaangażują dzieci do czynnego uczestnictwa. Dzięki dźwiękonaśladowczej zabawie „W drodze” dzieci uczą się zasad bezpiecznej podróży publicznymi środkami transportu. Po zgnieceniu i wyrzuceniu kartek z opisami sytuacji niebezpiecznych – dzieci zapamiętają lekcję. Poznają podstawowe numery alarmowe i sposób, w jaki powinny przekazać wezwanie służbom ratunkowym.
Dlaczego warto wziąć udział w akcji?
  • realizacja celów statutowych i promowanie zasad bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży, a także dorosłych,
  • opcjonalnie potwierdzony certyfikatem udział w ogólnopolskiej akcji,
  • dostęp do dedykowanych materiałów edukacyjnych opracowanych przez ekspertów w oparciu o materiały m.in. Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji udostępnionych dla akcji BezpieczneWakacje.pl,
  • współpraca z innymi jednostkami publicznymi promującymi bezpieczeństwo, informacje o organizowanych przez nie wydarzeniach,
  • zaangażowanie w ogólnopolską akcję społeczną,
  • promocja jednostki i jej pozytywnego wizerunku,
  • możliwość otrzymania gotowych materiałów promocyjnych akcji BezpieczneWakacje.pl - specjalnych ulotek z najistotniejszymi informacjami.
Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Agnieszka Sobczyk (2021-03-15 16:48:05)
Informację zmodyfikował(a): Renata Druszcz (2021-03-27 18:19:49)
Liczba odwiedzin: 379
Do góryBanery dolne

Galeria zdjęć

Stopka

Zamknij