Oficjalny portal: Zespół Placówek Oświatowych

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj

XIX Międzyszkolny Konkurs Literacki Młody Literat rozstrzygnięty!

9 czerwiec 2024
W dniu 3 czerwca 2024r., w pięknej Auli Błękitnej Uniwersytetu Opolskiego, miało miejsce uroczyste podsumowanie tegorocznej edycji konkursu literackiego organizowanego przez PSP nr 16 z Opola, pod honorowym patronatem Katedry Języka Polskiego Instytutu Językoznawstwa Uniwersytetu Opolskiego.
Tematem przewodnim była „Moja przygoda w krainie dźwięków”. Aż 17 uczniów ZPO w Błotnicy Strzeleckiej zgłosiło chęć rywalizacji z rówieśnikami z 15 szkół Opolszczyzny.
Z przyjemnością informujemy, że:
• w kat. klas IV - VI zaszczytne I miejsce zajęła uczennica klasy czwartej, Wiktoria Puławska. II miejsce wywalczył Kevin Makowski, uczeń klasy piątej. III miejsce zajęła Sara Pietrowska, uczennica klasy czwartej. Dwa wyróżnienia otrzymali: Alan Lasłowski i Marta Grochla, również z klasy czwartej.
• W kategorii klas VII - VIII zaszczytne I miejsce wywalczyła Julia Langer, uczennica klasy siódmej.
Poziom rywalizacji był ogromnie wysoki, na konkurs wpłynęło ponad 80 prac. Laureaci zostali uhonorowani dyplomami i wartościowymi nagrodami, a ich opiekunowie pięknymi podziękowaniami. Specjalne wyróżnienie otrzymała pani Małgorzata Olesiak za promowanie sztuki pisania w macierzystej szkole.
Galę uświetnił wykład Pani Profesor UO Anny Tabisz, pt. „Pytanko, rodzinka i pieniążki - słowa które irytują nie tylko prof. Jana Miodka”.
Wszystkim uczestnikom konkursu, zarówno laureatom jak i osobom nienagrodzonym, gratuluję nie tylko fantastycznych pomysłów, ale i sporych umiejętności pisarskich w zakresie tworzenia dłuższych wypowiedzi pisemnych, z czym - jak podkreślały z niepokojem Organizatorki konkursu - jest aktualnie w szkołach (nie tylko podstawowych, ale i na poziomie wyższym) duży problem.
Mam nadzieję, że Wasza przygoda z twórczym pisaniem nie będzie jednorazowa i przyjmiecie wyzwanie udziału w jubileuszowej XX - tej edycji konkursu, do czego gorąco podczas gali zapraszały Organizatorki.

Autor: Małgorzata Olesiak, nauczyciel języka polskiego


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Renata Druszcz (2024-06-09 19:09:50)
Informację zmodyfikował(a): Renata Druszcz (2024-06-09 19:13:06)
Liczba odwiedzin: 92701
Do góryBanery dolne

Galeria zdjęć

Stopka

Zamknij