Oficjalny portal: Zespół Placówek Oświatowych

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj

"Poznaj Polskę"

8 wrzesień 2021
W ramach tego programu organy prowadzące publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży mogą ubiegać się o dofinansowanie wycieczek szkolnych. Zgodnie z zasadami przedsięwzięcia wycieczki mogą być organizowane dla trzech grup wiekowych - uczniów klas I-III oraz klas IV-VII szkoły podstawowej, a także uczniów szkół ponadpodstawowych.
Przedmiotem przedsięwzięcia jest wsparcie organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie ma wspomóc realizację podstaw programowych dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Pozwoli urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru. Uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu śladów historii, czy też eksperymentowaniu w centrach nauki stworzy uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym.
Przyznawane przez Ministra w formie dotacji celowej środki finansowe przeznaczane są na dofinansowanie wycieczek szkolnych związanych z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi wskazanymi przez Ministra w odrębnym komunikacie w każdym roku realizacji przedsięwzięcia. W ramach tych obszarów Minister ogłasza na swojej stronie podmiotowej wykazy punktów edukacyjnych dla trzech grup wiekowych (klasy I-III szkół podstawowych, klasy IV-VIII szkół podstawowych oraz szkoły ponadpodstawowe).
W ramach „Poznaj Polskę” dofinansowaniu w 80% podlegają wycieczki:
  • jednodniowe - do kwoty 5 tys. zł,
  • dwudniowe - do kwoty 10 tys. zł,
  • trzydniowe – do kwoty 15 tys. zł.


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Renata Druszcz (2021-09-08 13:18:57)
Informację zmodyfikował(a): Renata Druszcz (2021-09-08 13:23:23)
Liczba odwiedzin: 3692
Do góryBanery dolne

Galeria zdjęć

Stopka

Zamknij