Oficjalny portal: Zespół Placówek Oświatowych

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj

Pomagamy Michałowi ze Strzelec Op.

22 styczeń 2023
Od kilku tygodni gmina Strzelce Op. działa na rzecz naszego starszego kolegi – 16 - letniego Michała Kostonia. W naszej szkole również przyłączyliśmy się do tej akcji pomocowej.
Przypomnijmy, że Michał zbiera na ważną operację kręgosłupa, która zostanie przeprowadzona we Włoszech. Choruje na skoliozę, niestety w tym przypadku metoda leczenia dostępna w Polsce jest ryzykowna. Polega na całkowitym usztywnieniu kręgosłupa, prowadząc do trwałego i nieodwracalnego unieruchomienia.
16- latek został zakwalifikowany do leczenia nowatorską metodą ASC. Zdaniem taty Michała jest to alternatywa dla operacji usztywniającej kręgosłup. Dzięki niej można zachować pełną elastyczność kręgosłupa. Lekarze nie uszkodzą mięśni, nie jest też potrzebna transfuzja krwi. Ryzyko infekcji jest zminimalizowane. Michał będzie prawdopodobnie jednym z pierwszych pacjentów w Polsce leczonych tą metodą.
Obecnie Michał jest we Włoszech, oczekuje na pierwszą operację.
W zeszłym tygodniu przew. SKW Meggy Klose wraz z koleżanką Martyną, wyposażone w puszkę- skarbonkę, odwiedziły wszystkie klasy, aby zebrać dobrowolne datki.
Szóstoklasiści organizują różne kiermasze słodkości, z których dochód przeznaczymy na drugą operację Michała. Wielkie dzięki dla Mai Czai i Bernadetty Knisky, Franka Bogdała i Alana Sójki oraz Blanki Bachty i Nadii Niemiec, którzy kwestowali, oferując Wam pyszne babeczki domowej roboty.


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Renata Druszcz (2023-01-22 13:08:43)
Informację zmodyfikował(a): Renata Druszcz (2023-01-29 18:28:07)
Liczba odwiedzin: 38224
Do góryBanery dolne

Galeria zdjęć

Stopka

Zamknij