Oficjalny portal: Zespół Placówek Oświatowych

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj

Koncert zespołu „Silver Brass”

9 czerwiec 2024
5 czerwca 2024 roku w Publicznej szkole Podstawowej w Błotnicy Strzeleckiej odbył się koncert zespołu „Silver Brass” wskładzie: Szymon Klimański (puzon), Robert Kuchnia (trąbka), Patryk Wierzgala (tuba), Michał Nowak (trąbka), Łukasz Ogaza (waltornia)
Była to forma podziękowania dla uczniów naszej szkoły za zagłosowanie na ten zespół w 6. edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.
Silver Brass to zespół, który składa się z samych młodych muzyków, ale nie jest bynajmniej debiutantem, bo działa już od ośmiu lat. Nazwa zespołu jest częściowo dziełem przypadku. Muzycy zaczynali granie od występowania na uroczystościach kościelnych i jedną z nich było srebrne wesele, i stąd się wzięła nazwa: silver – srebrny.
Przełomowym momentem dla zespołu było przygotowanie muzycznego skeczu pt. „When the tuba sleeps tonight” na melodię „When the lion sleeps tonight”. To było połączenie muzyki z kabaretem, trochę w stylu zespołu Grupa MoCarta. Grupa MoCarta jest zespołem smyczkowym, a Silver Brass gra na instrumentach blaszanych dętych. Potem przyszedł pierwszy stały program „Barok po opolsku”. Muzycy cenią sobie lokalność i lubią podkreślać swój związek z regionem, z którego wszyscy pochodzą. Z tym programem występowali w Niemczech i na Dolnym Śląsku.
W 2021 r. Silver Brass wydał swoją pierwszą płytę: „Kolędy po Naszemu”.Wszystkie kolędy muzycy opracowali i wykonali sami. Dwa lata temu zespół założył Junior Opole Orkiestrę - akademię dla młodzieży, uczniów szkół muzycznych i studentów i dla dzieci. Co tydzień spotykają się z uczestnikami. Na ten cel m.in. pozyskują środki z budżetu obywatelskiego i z ministerstwa.
Koncert został entuzjastycznie i z dużym zainteresowaniem przyjęty przez nasza młodzież.

Autor: Edyta Malecko


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Renata Druszcz (2024-06-09 18:49:28)
Liczba odwiedzin: 92709
Do góryBanery dolne

Galeria zdjęć

Stopka

Zamknij