Oficjalny portal: Zespół Placówek Oświatowych

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj

„Fanty losujemy, książki kupujemy”

26 czerwiec 2023
Takie motto przyświecało naszej przedostatniej w tym roku szkolnym akcji SKW „Promienie Słońca”.
Pomysł wsparcia darowizną szkolnej biblioteki narodził się spontanicznie. Wyszliśmy z założenia, że skoro cały czas wspieramy różne osoby fizyczne i instytucje spoza naszego środowiska, teraz wyjątkowo będziemy kwestować na rzecz naszej szkoły.
Cały dochód z loterii fantowej zorganizowanej pod koniec maja tr. przekazaliśmy na ręce Pani Krystyny Majnusz, opiekuna szkolnej biblioteki, w trakcie trwania ceremonii zakończenia roku szkolnego. Przewodnicząca SKW Meggy Klose wręczyła Pani Krysi dwie ręcznie ozdobione koperty (brawa za pomysłowość należą się Martynie Gawlik i Meggy). W jednej znajdował się utarg z loterii, a w drugiej Lista wymarzonych książek, które mogłyby znaleźć się w księgozbiorze naszej biblioteki.
Pomysłodawczynią akcji skupiającej uwagę wszystkich rodzimych moli książkowych była ósmoklasistka Dominika Drabiuk, która wspólnie z koleżanką z klasy, Martą Polowczyk, przeprowadziła z Wami rozmowy na temat Waszych ulubionych nielektur i ich autorów, a następnie zebrała Wasze sugestie w sensowną całość i przekazała opiekunowi koła.
W nowym roku szkolnym zabierzemy się za uzupełnianie księgozbioru.
Dziękuję  Wolontariuszkom za wspaniałą akcję promującą czytanie.
Ktoś mądry tak ujął konieczność sięgania po książki:
Człowiek żyje w przestrzeni słów. Widzę w świecie tyle, ile potrafię nazwać. Jeśli, wchodząc do lasu, potrafię rozpoznać gatunki drzew, widzę rozmaitość drzew. Jeśli nie, widzę tylko ścianę lasu. Za lekturą idzie bogactwo słownictwa, a za bogactwem słownictwa idzie bogactwo świata.                                           
Dlatego czytajmy!

Autor: opiekun SKW - Małgorzata Olesiak


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Renata Druszcz (2023-06-26 21:13:59)
Informację zmodyfikował(a): Renata Druszcz (2023-06-27 23:02:02)
Liczba odwiedzin: 61452
Do góryBanery dolne

Galeria zdjęć

Stopka

Zamknij