Oficjalny portal: Zespół Placówek Oświatowych

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj

Dzień Osób Uchodźczych' 2023

26 czerwiec 2023
Cześć SKW Promienie Słońca,
Obchodzone w czerwcu dni - Dziecka i Osób Uchodźczych - mają ze sobą wiele wspólnego. Z najnowszych danych UNHCR wynika bowiem, że aż 40% osób zmuszonych do opuszczenia swoich domów stanowią dzieci i młodzież poniżej 18 roku życia. To ponad 43 MILIONY ludzi.
Na Dzień Dziecka w Polsce położyły się cieniem wydarzenia z polsko-białoruskiej granicy. Pod koniec maja, grupa rodzin pochodzących z Iraku, Syrii i Konga na próżno prosiła o ochronę w naszym kraju. W środku lasu, koło zapory, rodziny z malutkimi dziećmi, spędziły kilka nocy. Niemal w tym samym czasie, ale jakby w równoległej rzeczywistości, polska para prezydencka świętowała Dzień Dziecka wraz ze strażą graniczną, życząc dzieciom, by “zawsze mogły czuć się kochane, bezpiecznie i uśmiechały się na co dzień”... Brakuje nam słów komentarza.
W Dniu Osób Uchodźczych chciałybyśmy jednak przypomnieć, że dzięki działaniom Fundacji Ocalenie oraz zaangażowaniu osób wspierających ją swoimi zasobami, wiele dzieciaków z doświadczeniem uchodźczym radzi sobie w Polsce coraz lepiej! Wspierane przez wolontariuszy i wolontariuszki, pracowników i pracownice świetlic i punktów przyjaznych dzieciom, poprawiają oceny, rozwijają pasje, zdają egzaminy. Poznają przyjaciół, marzą i kształtują swoją przyszłość. Chcą też mówić o swoich doświadczeniach, jak np. podczas wystawy w bibliotece przy ul. Koszykowej w Warszawie (na którą Cię serdecznie zapraszamy!).
Możesz towarzyszyć im w tej drodze!
Skuteczne wspieranie dzieci z doświadczeniem uchodźczym wymaga ciągłości i systematyczności. Jeśli jeszcze tego nie robisz, na tegoroczny Dzień Osób Uchodźczych ustaw stałą wpłatę na rzecz Fundacji Ocalenie i pomóż dzieciakom budować dobre życie w Polsce! Nawet niewielka kwota wpłacana regularnie może zmienić ich życie.
 
Kalina Czwarnóg
Członkini Zarządu Fundacji Ocalenie


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Renata Druszcz (2023-06-26 21:40:36)
Liczba odwiedzin: 61453
Do góryBanery dolne

Galeria zdjęć

Stopka

Zamknij