Oficjalny portal: Zespół Placówek Oświatowych

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj

Profilaktyka w szkole

13 lipiec 2021
W ramach współpracy z Komendą Powiatową Policji w Strzelcach Opolskich uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych prowadzonych przez policjantów panią sierżant sztabową Marię Popanda i pana aspiranta sztabowego Adama Tymińskiego.
Tematem przewodnim w klasach IV, VI - VIII była odpowiedzialność karna nieletnich i cyberprzemoc. Klasy I – III natomiast dowiedziały się, jak być bezpiecznym w ruchu drogowym, jako piesi. Uczniowie z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach nie tylko zdalnie, zadając dużo pytań. W imieniu uczniów i nauczycieli bardzo dziękuję policjantom z KPP w Strzelcach Opolskich za przeprowadzenie zajęć.
Pedagog szkolny Marta Tymińska przeprowadziła zajęcia o charakterze warsztatowym w ramach programu "Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Uczniowie bardzo chętnie i z zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach. Zajęcia z pedagogiem miały charakter nie tylko profilaktyczny. Omówiono zasady i normy społeczne panujące w klasie, szkole, poruszono kwestię wzajemnych relacji koleżeńskich. Ponadto wspólne działania i pomysły uczniów przypomniały jak miło i aktywnie można spędzać czas wolny bez używek.

Autor: Marta Tymińska


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Renata Druszcz (2021-07-13 12:34:53)
Informację zmodyfikował(a): Renata Druszcz (2021-07-13 12:39:45)
Liczba odwiedzin: 3690
Do góryBanery dolne

Galeria zdjęć

Stopka

Zamknij